Improwizacja tekstu, czyli “trochę słońca”…

Nowa piosenka panów z Afromental, pt. Radio song i jej trochę słońca idealnie pasują do tego wpisu. Chodzi mianowicie o… improwizację tekstu piosenek.


Dajmy na przykład niektórych moich tępych kolegów, którzy język angielski opanowali w tym samym stopniu, co listwa przypodłogowa. W żadnym. Niejeden dziękował mi za wyjaśnienie znaczenia wyrazu blowjob, który stał się dla nich kluczem do nowego poznania internetu.

Moi tępi koledzy, tak jak mnóstwo ludzi na świecie, lubi słuchać piosenek anglojęzycznych. Czasami jest nawet tak, że któryś zacznie śpiewać i problem pojawia się, gdy na drodze stają dwa czynniki:

1. Nie pamięta dobrze tekstu

2. Nie umie właściwie wyśpiewać fragmentu piosenki

Wtedy rozwiązanie jest jedno – improwizacja. I tak zamiast Who let the dogs out (Baha men) wychodzi Bu le ti toza, lub Smack that, all on the floor (Akon) staję się czymś w rodzaju Sak dak, aj łona moł.

Znacie to? Wasz stary słucha Wind of change Scorpionsów a zaczyna śpiewać Jozina z Bazien? Mam cholerną radochę, kiedy ktoś wczuwa się w piosenkę, a nagle zamiast śpiewać And I will always love you (W. Houston) jest Endaaaaryjaaa, łilołej lafjuuu!

Nie wiesz co śpiewać? Nie śpiewaj. Problem rozwiązany, a ja nie będę się z Ciebie śmiał.

A, tak swoją drogą. Oni śpiewają tam wrote this wrong song, a brzmi to cholernie podobnie do “trochę słońca”. Fajne tekstowe zagranie, ale piosenka do dupy. Jak Łozo przedawkuję środki przeciwbólowe, to nie będę za nim płakał.

Reklamy

2 thoughts on “Improwizacja tekstu, czyli “trochę słońca”…

  1. Czemu mam wrażenie, że „delikatnie” naciskasz na „czytaczy”? 😉

    A co do Twojego tekstu. Oj, znam to znam. Wszyscy niespełnieni „piosenkarze” tak robią, a najczęściej i najgłośniej Ci, którzy, tak jak powiedziałeś nie znają angielskiego, nie znają tekstu… i nie potrafią śpiewać.

    Potem się zabawnie ich słucha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s